منها
مبانی حسابداری
هزینه این دوره
500000 تومان
اطلاعات دوره
زمان دوره
03 ساعت و 35 دقیقه
برگزار کننده
موسسه فرهنگی و هنری عصر گفتمان
درباره استاد
درباره گواهینامه
برای این دوره گواهینامه صادر نمی‌شود.

حسابداری
حسابداری زبان بیان موقعیت های مالی یک سازمان هست، با یادگیری حسابداری آموختن این زبان تخصصی را شروع میکنید.
فرایند این دانش، فهم ‌‌و درک رویدادهای مالی موسسات و ارتباط برقرار کردن با سیستم مالی آن میباشد

امروزه حسابداری به عنوان یکی از رشته‌های تحصیلی پرطرفدار به‌حساب می‌آید که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان در این رشته فارغ التحصیل می‌شوند. شما به هر اداره، کارخانه، شرکت و به طور کلی به هر جایی که سر بزنید؛ غیر ممکن است که در آن‌جا واحد حسابداری و یا یک فرد مرتبط را مشاهده نکنید.

حسابداری چیست؟
تعاریف متعددی برای حسابداری وجود دارد؛ در میان این تعاریف، آنچه که ملموس است ضرورت وجود حرفه حسابداری در هر کسب‌وکاری است. چراکه از زمان قدیم تا به امروز در تمامی داد و ستدهای اقتصادی و اجتماعی، حسابداری نقش پررنگی داشته است. در حقیقت حسابداری یکی از عوامل موثر در بقای هر کسب‌وکاری است و طبق تعریف ویکی پدیا، به نوعی زبان تجارت نیز خوانده می‌شود.
یک حسابدار با ارائه گزارشات مالی و تحلیل و بررسی شرایط اقتصادی در هر کسب‌وکاری، اطلاعات لازم را در اختیار تمامی مدیران و ذینفعان اقتصادی قرار می‌دهد. در واقع این حسابدار است که با یک زبان مشترک که همان حسابداری است، رابط تمامی بخش‌ها، مشاغل، فعالیت‌ها و افراد است.

حسابدار کیست؟
حسابدار به شخصی می‌گویند که عملیات مالی را در هر کسب‌وکاری انجام می‌دهد. حسابداری در رگ و خون هر صاحب موفق کسب‌وکاری است. همه ما در ذهنمان افرادی مسن را می‌شناسیم که از حجله‌های بازار به ثروت‌های کلانی دست یافته‌اند و در یک کلام گفته‌ایم که وی شخصی باهوش حسابداری بالاست!
در ایران قدیم به حسابدار “میرزا” می‌گفتند، بعدها به آن دفتردار گفتند و در نسل‌های بعدی واژه حسابدار به صاحب این جایگاه افزوده شد. ضمن اینکه ابزار حسابداری امروزه به جای چرتکه به ابزارهای الکترونیکی و نرم‌افزارهای مالی ارتقا یافته است.
امروزه به هر فارغ‌التحصیل حسابداری، حسابدار می‌گویند. اما واقعیت امر این است که یک حسابدار همانند هر فرد متخصص دیگری در سایر رشته‌ها، علاوه بر گذراندن دوره‌های آموزشی تخصصی و باکیفیت باید در بازار کار نیز تجربه کسب کند.

سرفصل‌های دوره مبانی حسابداری
مبانی حسابداری
03 ساعت و 35 دقیقه
نمایش جلسات فصل
مفاهیم عمومی حسابداری
27 دقیقه
اصلاحات و تعدیلات در پایان دوره مالی
22 دقیقه
اصلاحات و تعدیلات پارت دوم
15 دقیقه
هزینه های معوق
16 دقیقه
پارت 1.بستن حساب های دائم و موقت در پایان دوره مالی و افتتاح حسابهای دائم
17 دقیقه
پارت 2 بستن حساب های دائم و موقت در پایان دوره مالی و افتتاح حسابهای دائم
14 دقیقه
پارت 1 .استهلاک و روش های محاسبه آن
13 دقیقه
پارت 2 .استهلاک و روش های محاسبه آن
13 دقیقه
پارت 3 .استهلاک و روش های محاسبه آن
22 دقیقه
پارت 1مطالبات مشکوک الوصول
12 دقیقه
پارت 2 مطالبات مشکوک الوصول
16 دقیقه
پارت 1کاربرگ
12 دقیقه
پارت 2. کاربرگ
16 دقیقه
اهداف و ویژگی‌های دوره

 

مخاطبین دوره:

مدیران- صاحبان کسب و کار- دانشجویان و کارآموزان رشته حسابداری- علاقه مندان به رشته حسابداری- کارکنان اداره ها به ویژه بخش مالی و سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار

منابع و مراجع (مقالات)
THE IMPORTANCE OF ACCOUNTING AND REPORTING IN THE PROCESS OF FINANCE MANAGEMENTIN A BASIC UNIT OF THE TERRITORIAL GOVERNMENT ( Monika Wakuła )
بررسی میزان پایداری اجزا سود در دیدگاه مبانی اقتصادی با محاسبه ضریب حساسیت هرصنعت و مقایسه آن با میزان پایداری اجزا سود در مبانی حسابداری ( فرشاد سبز علی پور- علی صیادی - حدیث نظربیگی ده بالایی سومار )
دوره‌های مرتبط
 طراحی سایت