منها
هزینه این دوره
500000 تومان
اطلاعات دوره
زمان دوره
03 ساعت و 00 دقیقه
برگزار کننده
موسسه فرهنگی و هنری عصر گفتمان
درباره گواهینامه
برای این دوره گواهینامه صادر نمی‌شود.

هویت برند مجموعه ای از ویژگی هایی است که یک کمپانی در ظاهر محصولش قرار می دهد و به واسطه این ویژگی ها می خواهد پیامی را از خودش به مشتری منتقل کند این ویژگی های ظاهری که می گوییم شامل نام برند، لوگو، شعار برند، رنگ ها و … است. البته اشتباه نکنید هویت برند کاملا از تصویر برند و برندینگ جداست و گاهی ممکن است به اشتباه به جای هم استفاده شوند.
تصویر برند مجموعه ای از ویژگی های خلاقانه برند است که مزیت رقابتی او محسوب می شوند در حالی هویت برند به ارتباط عاطفی و صمیمیت عمیقی بین برند و مشتری ختم می شود و باعث می شود مشتری آنقدر احساس وفاداری به برند مورد نظر کند که محصولاتش را به همه ترجیح بدهد.هویت برند در واقع المان هایی است که باعث می شود برند شما از لحاظ بصری و پیامی در ذهن مشتری نهادینه بشود. مثلا در مورد افراد فرض کنید یک نوجوان می خواهد در چشم بقیه یک فرد به اصطلاح ” با حال” به نظر برسد.
برای اینکه خودش را با این ویژگی به بقیه بشناساند نوع لباس هایش را تغییر می دهد و نحوه صحبت کردنش را هم تغییر می دهد و طوری رفتار می کند که در چشم بقیه سرگرم کننده به نظر برسد مثلا جک های مخصوص خودش را می گوید یا لحن صحبتش را خاص می کند. در واقع شما هر طور که بخواهید برندتان را بشناسانید باید مثل این نوجوان ظاهر و شعارتان را خاص کنید و برندتان را طوری بسازید که مشتری همیشه با همان ویژگی ها شما را شناسایی کند.هدف اصلی هویت برند ایجاد خط مشی واحد و سازگاری است. به این معنا که این پیام باید در همه محصولات یک برند دیده شود و همه با هم سازگار باشند. فرقی نمی کند این محصول وسیله باشد و یا حتی فرد باشد. مهم این است که همه محصولات بتوانند یک فرهنگ سازمانی خاص را به مشتری منتقل کنند.

سرفصل‌های دوره هویت برند
هویت برند
03 ساعت و 00 دقیقه
نمایش جلسات فصل
مقدمه برند
19 دقیقه
ویژگی های برند
12 دقیقه
مراحل هویت بخشی برند
18 دقیقه
موقعیت گذاری برند و مولفه های ساخت برند پارت 1
12 دقیقه
موقعیت گذاری برند و مولفه های ساخت برندپارت 2
12 دقیقه
رویکرد هویت برند
26 دقیقه
همنواسازی شخصیت برند
23 دقیقه
اجزای برند پارت اول
21 دقیقه
اجزای برندپارت 2-1
13 دقیقه
اجزای برند پارت2-2
8 دقیقه
جمع بندی
12 دقیقه
تیزر دوره هویت برند
اهداف و ویژگی‌های دوره

هدف از این دوره

منابع و مراجع (مقالات)
Exploring professional human brand identity through cultural and social capital: a typology of film director identities ( Camille Pluntz & Bernard Pras )
تأثیر برند کارفرما بر رفتار قهرمان برند: نقش واسطهاي هویت سازمانی ( اصغر مشبکی - امیرحسین تقیزاده )
طراحی مدل ژنتیکی هویت برند: رویکردی نوین در مدیریت برند آموزش عالی ( آزاده فاطمی فر ناصر آزاد )
Managing founder‑based brand identity during succession ( Elena Casprini · Yioula Melanthiou · Tommaso Pucci · Lorenzo Zanni1 )
بررسی ارتباط بین رضایت شغلی و تعهد سازمانی با دلبستگی به شغل در کارکنان اداره ورزش و جوانان استان اراک ( 4 ، رضا شهبازی* ،روح الله دایی ،محسن بختیاری هادی بشیریان )
دوره‌های مرتبط
 طراحی سایت