منها
مدیریت تغییر سازمانی (Organizational Change Management (OCM
هزینه این دوره
500000 تومان
اطلاعات دوره
زمان دوره
01 ساعت و 58 دقیقه
درباره استاد
درباره گواهینامه
برای این دوره گواهینامه صادر نمی‌شود.

مدیریت تغییر سازمانی
در عصر حاضر سازمان ها به صورت فزاینده‌ای با محیط های پویا و در حال تغییر مواجه هستند ،بنابراین به منظور بقا و پویایی خود باید خود را با تغییرات محیطی سازگار سازند. با توجه به سرعت شتابنده تغییرات و تحولات علمی، تکنولوژیک، اجتماعی و فرهنگی سازمان هایی موفق و کارآمد  محسوب می شوند که علاوه بر هماهنگی با تحولات جامعه امروزی بتوانند مسیر تغییرات و دگرگونی های آینده را نیز پیش بینی کرده و این تغییرات را در جهت ایجاد تحولات مطلوب برای ساختن آینده‌ای بهتر هدایت کنند.
مدیریت تغییر (Change Management) با CM به هرگونه رویکردی برای انتقال افراد، تیم ها و سازمان ها اشاره دارد که برای جهت دهی دوباره به تخصیص منابع، فرایندهای تجاری، تخصیص بودجه و یا حالت های دیگر عملیاتی در نظر گرفته شده است که به طور قابل توجهی شکل یک شرکت یا سازمان را بازآرایی می کند. مدیریت تغییر سازمانی (Organizational Change Management با ۰CM کل سازمان و چیزی که نیاز به تغییر دارد را در نظر می گیرد. اصول و روش های مدیریت تغییر سازمانی CM را تنها به عنوان یک ابزار تغییر فردی در خود دارند. CM بر این تمرکز دارد که چگونه افراد و تیم ها تحت تاثیر یکه انتقال سازمانی قرار می گیرند و چندین رشته مختلف، از علوم رفتاری و اجتماعی تا فن آوری اطلاعات و راه حل های کسب و کار سر و کار را در خود دارد در زمینه مدیریت پروژه، CM مربوط به فرآیند کنترل تغییرات در حدود یک پروژه می شود که به طور رسمی معرفی و تایید شده باشند.
مدیریت تغییر سازمانی یک رویکرد ساختار یافته برای انتقال افراد، تیم‌ها برای گذر از وضعیت جاری به وضعیت مطلوب با تاکید مدیریت جنبه‌های انسانی تغییر (People Side of change) است.

این دوره به مدیران کمک می‌کند تا برای عبور دادن کارکنان از فرآیند تغییر «نقشه‌ راه»، خود را تهیه و با ارائه یک برنامه عملی، در دو سطح «فرد» و «گروه/سازمان» یعنی برنامه‌ی «مدیریت تغییر فردی و سازمانی»، «نقاط مانع» را شناسایی و تغییر مد نظر را مدیریت نمایند و مخاطبان آن: رهبران و مدیران ارشد سازمان‌ها، متخصصان حوزه مدیریت و رهبری،متخصصان و مشاوران حوزه مدیریت تغییر،برای کسانی که تمایل دارند گواهینامه حرفه‌ای مدیریت تغییر [CCMP1]را اخذ نمایند. سازمان‌ها و افرادی که درگیر انواع پروژه‌ها، رخدادها، مباحث مدیریتی و … در سازمان‌شان می‌باشند (نظیر ERP\SAP، مدیریت دانش، تولید ناب، Covid19 و …)، مدیران پروژه دارنده مدرک حرفه‌ایِ مدیریت پروژه (PMP)، متخصصان حوزه تعالی سازمانی،متخصصان حوزه سیستم‌های مدیریت،دانشجویان دانشگاه‌ها در رشته مدیریت، به خصوص با گرایش تحصیلی تغییر و تحول، دانشجویان دوره‌های MBA و DBA هستند.

سرفصل‌های دوره مدیریت تغییر سازمانی (Organizational Change Management (OCM
مديريت تغيير سازماني (Organizational Change Management (OCM
1) آشنايي با مديريت تغيير سازماني OCM
2) مفهوم رهبري و بينش
3) كارگاه ارزيابي اوليه آمادگي سازمان
4) كارگاه آموزشي معرفي مثلث پروژه تغيير Prosci (مدل PCT)
5) تحليل اصول مديريت تغيير
6) تعريف مديريت تغيير: از نگاه (لوين، Prosci، ASAP، ACMP لامارش، كاتر و ...)
7) آشنايي با مدل آدكار (تاكتيك‌هاي غلبه بر موانع)
01 ساعت و 58 دقیقه
نمایش جلسات فصل
نقشه راه،تاریخچه،رهبری پروفایل
15 دقیقه
نقشه راه،تاریخچه،رهبری پروفایل
15 دقیقه
مثلث PCT
16 دقیقه
اصول 1و 2 مدیریت تغییر پارت 1
13 دقیقه
اصول 1و 2 مدیریت تغییرپارت 2
19 دقیقه
اصول 3 و 4 مدیریت تغییر
23 دقیقه
اصول 5 و 6 و 7 مدیریت تغییر
17 دقیقه
تیزر دوره مدیریت تغییر سازمانی (Organizational Change Management (OCM
منابع و مراجع (مقالات)
فراگرد مدیریت دولتی پیشرو در یک محیط دولتی پیچیده ( رضا شیخ - سعید آیباغی اصفهانی- احسان لطفی- - )
Strategic Adaptation as a Way of Managing Organizational Changes in the Context of Implementing a Safety Oriented Enterprise Management Approach ( Olena Konoplina- Nataliia Havlovska- Olena Illiashenko- )
نقش میانجی مدیریت استعداد در رابطه مدیریت دانش و نگرش به تغییر سازمانی ( زهرا سرچهانی- فخرالسادات نصیری- عباس قلتاش )
Combining organizational change management and organizational ambidexterity using data transformation ( Mitra, A- Gaur, SS- Giacosa, E )
Organizational Change: Perspectives From Human Resource Management ( Baran, BE- Filipkowski, JN- Stockwell, RA )
دوره‌های مرتبط
 طراحی سایت