منها
مدیریت دانش
هزینه این دوره
500000 تومان
اطلاعات دوره
زمان دوره
03 ساعت و 49 دقیقه
برگزار کننده
موسسه فرهنگی و هنری عصر گفتمان
درباره استاد
درباره گواهینامه
برای این دوره گواهینامه صادر نمی‌شود.

در عصر حاضر، اطلاعات و دسترسی مؤثر به آن یکی از عناصر کلیدی پیشرفت و توسعه محسوب می‏شود، به گونه ‏ای که تمامی فرایندهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، آموزشی و زیستی به شدت نیازمند اطلاعات می‏باشند. پیشرفت‏ های سریع در فناوری اطلاعات و ارتباطات و امکان دسترسی سریع و گسترده ‏تر به دنیای اطلاعات افق جدیدی را فراروی متخصصان و مدیران گشوده است.شناخت دانش به عنوان یک منبع سازمانی، و نظریه‏ های رشد و نیز ظهور سازمان‏ های دانش‏ بنیان، همگی کمک کردند تا حوزه جدیدی از مدیریت دانش در نظام ‏های اطلاعاتی به وجود آید. این پیشرفت‏ ها نشان می‏ دهد که دانش ‏درشکل‏ های مختلف، دارایی و سرمایه‏ ای انسانی است و سرمایه‏ گذاری در آن مستقیما به کالاها و خدمات یا فناوری بالا منجرمی‏شود. در کنار سایر عوامل تولید،دانش و قابلیت‏ های ایجاد شده توسط آن نیز یکی از درآمدهای در حال افزایش سازمان به شمار می‏رود.

مدیریت دانش فرآیند سیستماتیک منسجمی است که ترکیب مناسبی از فناوری های اطلاعاتی و تعامل انسانی را به کار می گیرد تا سرمایه های اطلاعاتی سازمان راشناسایی، مدیریت و تسهیم کند.این دارایی ها شامل پایگاه های اطلاعاتی، اسناد، سیاست ها، و رویه ها می شود. علاوه براین هم شامل دانش آشکار و هم دانش ضمنی کارکنان است و از روش های متنوع و گسترده برای تصرف، ذخیره سازی و تسهیم دانش در داخل یک سازمان استفاده می کند.

از ویژگی  های این دوره بیان کاربردی مطالب  ،ذکر مطالب و تجربیات واقعی از نحوه پیاده‌سازی مدیریت دانش است و مدیران ارشد و میانی سازمان‌ها و شرکت‌ها ،متولیان مدیریت دانش در سازمان‌ها و شرکت‌ها و دانشکاران و خبرگان دانشی در هر مجموعه سازمانی مخاطبین آن هستند.

سرفصل‌های دوره مدیریت دانش
تعاریف و مفاهیم
03 ساعت و 49 دقیقه
نمایش جلسات فصل
تعریف دانش و چگونگی خلق دانش، تقسیم بندی دانش،معرفی مدیریت دانش ،رابطه مدیریت دانش با فرهنگ سازمانی
40 دقیقه
مزایای مدیریت دانش
27 دقیقه
معرفی مدل های مدیریت دانش
25 دقیقه
تکنیک ها
10 دقیقه
استراتژی مدیریت دانش
33 دقیقه
پیاده سازی مدیریت دانش
35 دقیقه
اجرای فرآیندهای مدیریت دانش
35 دقیقه
ارزیابی مدیریت دانش
19 دقیقه
جمع بندی
5 دقیقه
تیزر دوره مدیریت دانش
اهداف و ویژگی‌های دوره
  • آشنایی با مفاهیم بنیادی مدیریت دانش
  • آشنایی با نحوه تعیین راهبرد مدیریت دانش و انتخاب مدل برای سازمان
  • نحوه استقرار مدیریت دانش در سازمان
منابع و مراجع (مقالات)
مدیریت دانش ( آب یار سیده مهدیه )
رابطه مدیریت دانش با فرآیند مدیریت بحران در مقصدهای گردشگری ( مهدی ابراهیمی - حمیدضرغام بروجنی )
Negation and entropy: Effectual knowledge management equipment for learning organizations ( Anjaria, K )
Integrating the bright and dark sides of communication visibility for knowledge management and creativity: The moderating role of regulatory focus ( Chen, XY- Rice, RE - Wei, SB )
How to Improve Internationalization Strategy Based on Market Characteristics, Culture Understanding, and Knowledge Management: the Mediating Effect of Management Behavior ( Nurcholis, L )
دوره‌های مرتبط
 طراحی سایت