منها
مهارت های ارتباطی از طریق مدل دیسک
هزینه این دوره
20000 تومان
اطلاعات دوره
برگزار کننده
موسسه فرهنگی و هنری عصر گفتمان
درباره استاد
درباره گواهینامه
برای این دوره گواهینامه صادر نمی‌شود.

مهارت های ارتباطی از طریق مدل دیسک
تیپ نمای شخصیتی DISC معیاری است برای شناختن و رمزگشایی کردن از رفتار افراد و پیش بینی رفتارهایی که به طور معمول از آنها مشاهده می شود. این مدل کمک می کند که با افراد متفاوت در موقعیت های گوناگون موثر و موفقیت آمیز تعامل نماییم. شناخت رفتار و تحلیل آن، اولین قدم جهت شناخت خود و شناخت دیگران می باشد. بنابراین اگر بدنبال بهبود ارتباطات میان فردی در سازمان می باشیم؛ باید به افراد کمک کنیم که خود را بشناسند و تعریف درستی از ویژگی های رفتاری خود داشته باشند، نقاط قوت و قابل بهبود خود را در حوزه رفتار بدانند و در ارتباط با دیگران نیز توانایی شناخت ویژگی های رفتاری مخاطب را داشته باشند، همچنین دلایل رفتار دیگران را درک نمایند و توانایی مطابقت مدل رفتاری خود با دیگران را داشته باشند. این فرایند جزء پیچیده ترین و سخت ترین قسمت ارتباط است و دلیل آن پیچیده بودن انسان است.

تیپ نمای شخصیتی DISC در دنیا به عنوان یکی از معتبر ترین ابزارهای ارزیابی، بهبود و توسعه منابع انسانی شناخته می شود. بسیاری از سازمان ها از این ابزار برای توسعه سازمانی، طراحی و ایجاد تیم های کاری موفق، افزایش بهره وری کارکنان، بهبود کیفیت محیط کار، کاهش استرس در محیط کار، ارتباطات اثربخش سازمانی، مدیریت تعارضات در محیط کار و بسیاری از مقاصد فردی و سازمانی دیگر استفاده می‌نمایند. همچنین دیسک در حال حاضر یکی از پکیج های آموزشی برتر و کاربردی بین المللی است که بیشتر افراد و سازمان های کلاس جهانی از آن استفاده می کنند و شامل آموزش ، مربی گری و تست می باشد. ویژگی متمایز این پکیج علمی بودن ، جذابیت ، کاربردی بودن و ساده بودن آن است و همین ویژگی ها باعث شده است که این ابزار مورد توجه بسیاری از سازمان ها و افراد حرفه ای قرار گیرد. این مدل به جهت بهره گیری از مفاهیم علمی بطور بسیار موثری توانسته است با مخاطبین خود ارتباط برقرار بکند. موارد کاربرد مدل دیسک در زمینه های فردی ، خانوادگی ، گروهی ، تیمی و سازمانی جهت دستیابی به موفقیت می باشد. با استفاده از این مدل می توانید موقعیت خود را از خوب به عالی ارتقاء دهید و خود را نسبت به سایرین متمایز کنید و در مسیر موفقیت و حرفه ای شدن قرار گیرید .

براساس این مدل ویژگی غالب شخصیتی افراد تحت چهار بعدD,I,S,C توضیح داده می شود. سپس براساس این چهار بعد پروفایل و نمودار شخصیتی شما تشریح می گردد و از نقاط قوت و ضعف خود نیز آگاه می شوید و پیشنهاداتی در جهت تبدیل نقاط ضعف به قوت به شما داده می شود.

سرفصل‌های دوره مهارت های ارتباطی از طریق مدل دیسک
مقدمه ای بر مدل دیسک
00 ساعت و 13 دقیقه
نمایش جلسات فصل
معرفی و چرایی دیسک
13 دقیقه
تیزر دوره مهارت های ارتباطی از طریق مدل دیسک
اهداف و ویژگی‌های دوره

سرفصل دوره:

مقدمه ای بر مدل دیسک

مدل جهانی

چهاربعد رفتاری

ویژگی های عمومی افراد

مصادیق رفتاری و زبان بدن

ترفندها و دیسک

معرفی تست دیسک و نحوه تحلیل

اهداف دوره :

1-شناخت الگوی رفتاری خود

2- الگوی رفتاری مخاطب

3-تطبیق الگوی رفتاری خودبارگیری

4- بهبود ارتباطات با دیگران

5- انتخاب افراد در گروه ها

6- ایجاد ارتباط برد- برد

مخاطبین دوره:

همه افراد-کارکنان-مدیران

منابع و مراجع (مقالات)
A novel social attribution paradigm: The Dynamic Interacting Shape Clips (DISC) ( Natasha N. Ludwiga,1, Erin E. Hechta,2, Tricia Z. Kinga, Kate Pirog Revillb,3, Makeda Moorea, Sarah E. Finka, Diana L. Robinsa,⁎, )
بررسی تاثیر به کارگیری مدل رفتاری DISC بر افزایش بهره وری منابع انسانی ( سجاد رحیمی مدیسه- حامد ذوالفقاری- راویه غلامزاده )
دوره‌های مرتبط
 طراحی سایت