منها
آموزش زبان ترکی استانبولی (هفت اقلیم A1-1)
هزینه این دوره
0 تومان
این محصول رایگان می‌باشد.
اطلاعات دوره
برگزار کننده
موسسه فرهنگی و هنری عصر گفتمان
درباره استاد
درباره گواهینامه
برای این دوره گواهینامه صادر نمی‌شود.

زبان ترکی استانبولی دوازدهمین زبان رایج جهان و زبان رسمی کشور ترکیه است. زبان ترکی استانبولی یکی از زبان های پرکاربرد است. حدود ۷۵ میلیون نفر در سطح جهان زبان ترکی را به عنوان زبان مادری خود صحبت می‌کنند . همین موضوع اهمیت یادگیری ترکی استانبولی را بیان می کندزبان ترکی به ویژه ترکی استانبولی بعد از زبان عربی یکی از کامل ترین زبان های جهان از نظر صرف افعال متفاوت، لغات و اصطلاحات ویژه برای بیان احساسات می باشد.

زبان ترکی با الفبای لاتین نوشته می شود و همان طور که نوشته می شود، خوانده می شود. این مساله باعث می شود یادگیری تلفظ، خواندن و یادگیری ترکی استانبولی نسبت به خیلی از زبان ها مثل آلمانی و فرانسه که از چنین خاصیتی برخوردار نیستند، آسان تر باشد. اگر شما زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید، احتمالا زبان ازبکستانی ها، ترکمن ها و آذربایجانی ها را هم متوجه خواهید شد.

کشور ترکیه از اهمیت جغرافیای سیاسی برخوردار است که از نظر جغرافیایی و فرهنگی  به اروپای شرقی، آسیای مرکزی و خاور میانه نزدیک است. این کشور شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و در سطح متوسط رو به رشد است. از این رو، یادگیری ترکی استانبولی می تواند فرصت های شغلی مناسبی برای شما ایجاد کند. فرصت‌های شغلی متعددی در بخش‌هایی از قبیل فن‌آوری، امنیت سایبری، انرژی، هتلداری، امور مالی، قانون، تجارت و دولتی در این کشور وجود دارد.

زبان ترکی می‌تواند برای افرادی که در شرکت‌های ترکیه‌ای کار می کند و یا  قصد کار در این کشور را دارند، بسیار سودمند باشد. اقتصاد ترکیه پس از بحران مالی ۲۰۰۸ رونق پیدا کرده و بخش خصوصی به سرعت در حال رشد است. از آنجا که تعداد کمی از افراد غیربومی ترکیه به زبان ترکی صحبت می‌کنند، آموزش زبان ترکی می‌تواند به شما یک مهارت نادر بدهد و شما را به یک متخصص تبدیل کند.همچنین از دیگر مزایای زبان ترکی می توان به اقامت در کشور ترکیه، سفر، تقویت حافظه و … اشاره کرد.

در این دوره خط به خط کتاب توسط مدرس خوانده و کلمه به کلمه آن معنی شده است. دستور زبان های کتاب نیز به شکل ساده و روان تدریس شده است.مخاطبین دوره افراد علاقه مند و کسانی که قصد تحصیل و کار در ترکیه دارند می باشند.

 

 

 

 

سرفصل‌های دوره آموزش زبان ترکی استانبولی (هفت اقلیم A1-1)
هفت اقلیم A1-1
آشنایی:ضمایر اشاره/جملات اسمیه/حرف اضافه «در»/اعداد شمارشی و ترتیبی/پسوند جمع/ملیت و زبان
خانواده مان:حروف اضافه/زمان حال
زدندگی روزانه:ساعت/زمان گدشته/قبل و بعد/پسوند های اسم ساز و صفت ساز
محیط اطراف مان:زمان آینده/مالکیت/از....تا
نمایش جلسات فصل
مبحث آموزشی در این سرفصل ثبت نشده است.
اهداف و ویژگی‌های دوره

پس از اتمام دوره زبان آموز قادر به انجام مکالمات روزمره خواهد بود.

منابع و مراجع (مقالات)
Evaluation of the Impact of Gender Factor in the Teaching and Inspection of Turkish Language and Literature ( Havva Esra Karabacak - Emine Yağcı - Ahmet Güneyli- )
Teaching Turkish as a Foreign Language with Interactive Whiteboards: A Case Study of Multilingual Learners ( Murat S¸ engu¨l- Yalın Kılıc¸ Tu¨rel )
ارتباط زبان های ترکی و مغولی و خطا در تشخیص واژه های دخیل ترکی و مغولی در زبان فارسی ( مهدی رضائی )
دوره‌های مرتبط
 طراحی سایت