منها
هزینه این دوره
0 تومان
این محصول رایگان می‌باشد.
اطلاعات دوره
برگزار کننده
موسسه فرهنگی و هنری عصر گفتمان
درباره استاد
درباره گواهینامه
برای این دوره گواهینامه صادر نمی‌شود.

در حال حاضر بیشتر پژوهش‌های حوزه مدیریتی جهت بهبود فعالیت‌ها، در راستای تیم‌های کاری و کار تیمی می‌باشد. همچنین برای انجام همه فعالیت‌ها و فرایندها به نحو اثربخش و کارآمد، نیاز به تشکیل تیم‌های کاری مناسب داریم. برای اینکه این تیم‌ها بتوانند کاری را به نحو احسن به پایان برسانند، باید روحیه کار تیمی در تک تک اعضا وجود داشته باشد. نحوه عملکرد هر کدام از این اعضا به حدی مهم است که به تنهایی می‌تواند در شکست یا موفقیت یک پروژه یا کسب‌وکار موثر باشد. بنابراین قبل از تشکیل تیم، باید فرهنگ کار تیمی را در کسب‌وکار یا سازمان خود نهادینه کنیم.فواید کار تیمی در کسب وکار ها بسار زیاد است و اگر ازاین ظرفیت استفاده شود می تواند تحول عظیمی ایجادکرد.

کار تیمی، شیوه‌ی مشخصی از کار کردن است که می‌کوشد از مجموع توانمندی‌ها، مهارت‌ها و انرژی افراد،‌ بیشترین بهره را کسب کند، و تیم مجموعه‌ای از افراد است که کارها و وظایف مرتبط و درهم تنیده‌ای را انجام می‌دهند و یک یا چند هدف مشترک دارند،با هم تعامل اجتماعی دارند ، مرزی را بین جمع خود و محیط اطراف قائلند و برای حفظ و مدیریت آن مرز تلاش می‌کنند و البته در بستر یک مجموعه‌ی بزرگتر یعنی سازمان، بر اساس مرزها و محدودیت‌ها و نفوذی که سازمان بر روی آنها اعمال می‌کند، فعالیت می‌کنند.

این دوره شامل پوشش جامع و کاملی از مفاهیم وتعاریف کارتیمی است و مدل های مطرح و کاربردی در زمینه ی کارتیمی،بررسی موردکاوی در زمینه ی کارتیمی جهت بیان ابعاد و کاربردهای کارتیمی در عمل ارائه می دهد.

مخاطبین  این دوره  مدیران سازمان ها، کارکنان سازمان ها، افرادی که قصد تشکیل تیم های کاری را دارند یا خود عضوی از تیم هستند و افرادی که در فکر راه اندازی استارتاپ هستند یا خود عضوی از شرکت استارتاپی بوده و تمایل به موفقیت در کارتیمی دارند و همچنین مدیران و اعضاء شرکت های دانش بنیان و شرکت ها و سازمان هایی که نیروی کار دانشی دارند و تصمیم دارند از طریق تشکیل تیم های کاری به مزیت رقابتی پایدار دست پیدا کنند،می باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سرفصل‌های دوره کارتیمی
مفاهیم و تعاریف کارتیمی
نمایش جلسات فصل
مبحث آموزشی در این سرفصل ثبت نشده است.
تیزر دوره کارتیمی
اهداف و ویژگی‌های دوره

بررسی ضرورت کارتیمی در سازمان های امروزی و لزوم تشکیل تیم های موثر جهت موفقیت در محیط پر تلاطم و پویای صنایع در عصر حاضر. آشنایی با مفاهیم، مبانی و تعاریف کارتیمی و بررسی تفاوت کارتیمی با کارگروهی. معرفی ابزارها، مدل ها، چارچوب ها و مراحل حیات کارتیمی جهت بکارگیری آنها برای تشکیل و حفظ کارتیمی موفق و اثربخش در سازمان ها

منابع و مراجع (مقالات)
Who Makes Whom Charismatic? Leadership Identity Negotiation in Work Teams ( N. Andrew Cohen and Jeewhan Yoon2 )
Interactive Effects of Team Virtuality and Work Design on Team Functioning ( Lisa Handke , Florian E. Klonek, Sharon K. Parker, and Simone Kauffeld )
شاخص هاي اثربخشي كارتيمي درمراكز آموزشهاي اطلاعاتي ( ابراهیم خلیلی - مرتضی فتحی شهری )
نقش سیرت نیکوی مدیران بر سکوت کارکنان با میانجیگری کار تیمی ( عادل زاهد بابلان - مرتضی جاوید پور )
تاثیر اخلاق حرفه ای بر پاسخگویی سازمانی با نقش واسطه ای کار تیمی ( مهدی معینی کیا - سلیم کاظمی )
دوره‌های مرتبط
 طراحی سایت